Kolonie tematyczne w najpiękniejszych zamkach Polski? Oto najciekawsze lokalizacje

30 września 2019 Dziecko No Comments

Warto wysłać dzieci na wakacje, by odpoczęły w nowych okolicznościach. Jak z bogatej i różnorodnej oferty obozów i kolonii wybrać tę opcję, która najlepiej spełni oczekiwania dzieci i rodziców? Świetnym pomysłem są kolonie 2019 tematyczne, które można spędzić na magicznym zamku. To będzie świetna przygoda!

Kolonie 2019 na zamku? Czy jest to możliwe?

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie słyszała o Zamku Czocha. Niezwykły obiekt zbudowano w XIII wieku, a od tego czasu wielokrotnie przebudowywano. Na początku XX wieku odnowiono go z wielką starannością, a dziś zachwyca swoim bajkowym wyglądem, będąc jednym z najpiękniejszych budynków Dolnego Śląska. Dumnie stoi na skale, otoczony z trzech stron wodą. Kolonie 2019 w Zamku Czocha to prawdziwa gratka dla miłośników przygód Harry’ego Pottera i innych bohaterów fantasy! Imponujący zamek kryje wiele sekretów, a organizatorzy wyjazdu postarają się, by dzieci nigdy się nie nudziły – można odkrywać tajemnice budowli, rozwiązywać zagadki lub wziąć udział w grze terenowej. Wielbiciele magii poznają zasady numerologii, ziołolecznictwa, szyfrowania wiadomości czy astronomii. W czasie zabaw nie zabraknie tańca, śpiewu, gier sportowych, umysłowych, rozrywki, konkursów, turniejów i gier fabularnych. Młodzież nocuje w dostosowanych do tego celu zamkowych komnatach.

Kolonie 2019 i zamek w Mosznej! Czy to dobry pomysł?

Zamek Moszna leży w niewielkiej miejscowości o tej nazwie położonej w województwie opolskim.

Mówi się, że jest jedną z niewielu budowli, które bardzo przypominają Hogwart doskonale znany wielbicielom Harrego Pottera – twierdzi Quatromondis. Kolonie w Zamku Moszna to świetna okazja na atrakcyjne spędzenie kilkunastu dni z dala od telefonów, smartfonów i telewizorów. Organizatorzy zadbali o tym, by wielbiciele małego czarodzieja uczestniczący w koloniach 2019 czuli się jak w szkole swojego ulubieńca. Zamek otoczony jest kilkudziesięciohektarowym parkiem, pełnym romantycznych ścieżek, który słynie z przepięknie kwitnących azalii. Budynek jest wyjątkowy, gdyż ma 99 wież i wieżyczek, które dumnie wznoszą się nad okolicą, kusząc podróżnych do zwiedzania zamku i zamkowych komnat. Przestronne sale oraz mniejsze zakamuflowane pomieszczenia czekają na uczestników kolonii dla fanów Harry’ego Pottera. Nocleg w takim miejscu to spełnienie marzeń dla każdego wielbiciela historii.

Szkoła czarodziejów na zamku w Niepołomicach – niezwykłe kolonie 2019

Zamek w Niepołomicach nosi miano „drugiego Wawelu”, gdyż przypomina siedzibę królów. Uczestnicy szkoły czarodziejów na koloniach 2019 będą mieli okazję z bliska podziwiać perłę renesansowej architektury i korzystać z wszystkich jej możliwości. Odnowione komnaty, obszerny dziedziniec, cicha i spokojna okolica zachwycą każdego uczestnika wyjazdu. Podobno zamek ma wyjątkową energię, którą będą mogli odkryć mali wędrowcy.

Wyjazd na tematyczne kolonie 2019 do jednego z pięknych zamków to dla dziecka szansa na odpoczynek i relaks bez towarzystwa rodziców w wyjątkowym miejscu. Pobyt w bajkowym pałacu z pewnością będzie niezapomniany.


Dodaj komentarz