5 sposobów na wakacyjną nudę. Zaproponuj je swojemu dziecku

29 października 2019 Dziecko No Comments

Dzieci nie lubią stagnacji, bo szybko się nudzą. Na ogół nie mogą usiedzieć na miejscu. Dlatego też trzeba im dobrze zorganizować czas wakacji. Nie jest to w praktyce zadaniem prostym. Od pewnego czasu z pomocą przychodzą coraz popularniejsze kolonie tematyczne. To prawdziwa gratka dla miłośników fantasy, Harry’ego Pottera czy Gwiezdnych wojen. Takie wyjazdy organizowane są w tak ciekawych miejscach jak Zamek Czocha czy zamek w Baranowie Sandomierskim. Stanowię one świetny sposób na wakacyjną nudę.

Przygody rodem z filmów o piratach w dworze Witaszyce

W dworze Witaszyce nieopodal Jarocina organizowane są m.in. kolonie pirackie. To świetna propozycja dla tych dzieci, które w przyszłości widzą się na okrętach na morzach czy oceanach. Teraz mogą nauczyć się podstawowych sprawności żeglarskich i przygotować się na prawdziwą morską przygodę.

Kolonie tematyczne to doskonała zabawa, ale i zajęcia edukacyjne. Dla uczestników organizowane są też imprezy wieczorne. Największą atrakcją jest jednak gra fabularna rozgrywana w kompleksie pałacowo-parkowym.

Kolonie w Zamku Czocha nie tylko dla fanów Harry’ego Pottera

Dzieci, które kochają przygody o znanym czarodzieju z książek J.K. Rowling mogą wziąć udział w koloniach tematycznych organizowanych w pięknym Zamku Czocha. Zdaniem wielu osób wygląda on jak bajkowy Hogwart, a więc szkoła magii. W czasie takiego wyjazdu można poczuć się jak prawdziwy czarodziej. Dla dziewczynek to okazja do przemienienia się we wróżki lub małe księżniczki.

Czytaj także  Miej dziecko na oku – sprytna kontrola dzięki elektronicznej niani

Szkoła gotowania w zamku Gniew

Niezwykle ciekawe wyjazdy kolonijne organizowane są również do zamku Gniew. To propozycja dla wszystkich dzieci, które lubią przygody czarodziejów, a przy tym lubią przygotowywać różnego rodzaju potrawy. W tym przypadku będą mogły poczuć się jak bohaterowie popularnych show kulinarnych. To okazja to nauczenia się kilku ciekawych dań przez specjalistów w swojej dziedzinie. Wszystko to odbywa się przy udziale doświadczonego dietetyka. Okazuje się bowiem, że są dzieci, które interesują się przede wszystkim kulinariami.

Propozycja dla młodego Sherlocka Holmesa

W malowniczym Kliczkowie można z kolei poczuć się jak słynny angielski detektyw Sherlock Holmes. Kolonie organizowane w tym miejscu są pełne ciekawych zadań i misji, w przypadku których trzeba wykazać się naprawdę sporym sprytem i umiejętnościami. W tle piękna sceneria zamków i pałacy.

Nawet małe dzieci nie będą się nudzić

Obecnie oferta kolonii jest tak rozbudowana, że bez problemu można znaleźć propozycje nawet dla małych dzieci. Te szczególnie lubią tematykę księżniczek i rycerzy. Do nich więc skierowane są kolonie w zamku Moszna. W tym miejscu naprawdę można poczuć się jak w prawdziwej bajce. Nie lada atrakcją jest już samo miejsce zakwaterowania – w końcu to prawdziwy zamek. Takie wakacje na pewno nie będą nudne, a wręcz przeciwnie – wspominać się będzie je przez długie lata.

Czytaj także  Sezon na komary – chroń swoje dziecko

Tutaj dowiesz się więcej: https://quatromondis.pl/zamek-czocha


Dodaj komentarz