Jak pokonać cellulit?

14 stycznia 2018 Dbaj o zdrowie

Zimą sprytnie ukrywamy się pod swetrami czy bluzami, a dzięki temu stan skóry nie jest widoczny. Obfita materia skrywa ciało i ewentualne jego mankamenty Możemy więc sprytnie ukryć także cellulit. Wkrótce trzeba będzie się odkryć, więc może warto sięgnąć po dermokosmetyki do ciała które pozwolą zwalczyć tę brzydką przypadłość?

Skąd się bierze skórka pomarańczowa? Czy odpowiednie dermokosmetyki do ciała pomogą?

Cellulit znany jest kobietom na całym świecie. Niektóre nie doświadczają go nigdy, inne już w wieku nastoletnim mają z nim problem. Wyniki najnowszych badań dowodzą, ze 90% mieszkanek krajów cywilizowanych ma pomarańczową skórkę. Nie ma znaczenia tusza, gdyż ta przypadłość dotyka zarówno kobiety z nadwagą, jak i szczupłe. Nasze babki nie miały takich problemów, gdyż żyły zupełnie inaczej, czyli zazwyczaj były szczupłe, dużo się ruszały oraz nie korzystały z antykoncepcji hormonalnej. Niestety, teraz styl życia jest inny, a dobry krem na cellulit jest bardzo potrzebny. Warto więc przejrzeć ofertę dermokosmetyków do ciała.

Jak się pozbyć cellulitu? Dermokosmetyki do ciała i inne kremy na cellulit

Jest wiele sposobów walki z pomarańczową skórką. Mają różną skuteczność, ale w każdym przypadku warunkiem powodzenia jest systematyczność. Ponadto, kremy nie pomogą, jeśli nie zmieniamy diety i nie będziemy wytrwałe. Rozwojowi pomarańczowej skórki sprzyja bowiem leniwy tryb życia. Jeśli przez cały dzień siedzimy przed komputerem, a wieczorem siadamy przed telewizorem, zmęczenie i stres lecząc kawą i kolejną tabliczka czekolady lub paczką chipsów, skórka pomarańczowa z pewnością zostanie z nami na zawsze. By pokonać cellulit, trzeba działać na wielu frontach. Co jest potrzebne? Ruch, zmiana nawyków żywieniowych i odpowiednia pielęgnacja to najważniejsze elementy walki z tą nieestetyczną przypadłością. Każdego dnia musimy się ruszać, a na początek wystarczy energiczny spacer i kilkanaście minut gimnastyki połączone ze zdrowym, racjonalnym odżywianiem. Podczas spaceru zajrzyjmy do apteki i kumpy dermokosmetyk do ciała, który pomoże w walce ze skórką pomarańczową. Po kąpieli kilkanaście minut trzeba przeznaczyć na wtarcie w ciało balsamu i automasaż. Dobry kosmetyk powinien zawierać jak najwięcej substancji aktywnych. Najbardziej znaną substancją jest kofeina, która nie tylko redukuje ilość komórek tłuszczowych, ale także hamuje ich powstawanie. Inne składniki, które pobudzą spalanie tłuszczu, to żeń-szeń, jambol, karnityna, retinol, koenzym A, cynamon oraz imbir. W składzie warto poszukać składników, które wzmacniają naczynia krwionośne oraz działają dobrze na układ krążenia ogólnie (np. algi). W kremie powinny znaleźć się także substancje, które poprawiają stan i wygląd skóry, np. witaminy i kwasy tłuszczowe, które doskonale odżywią skórę.

Czytaj także  Dlaczego trzeba pić wodę?

Cellulitu można się pozbyć, ale na pewno zajmie nam to sporo czasu. Zmieńmy nawyki żywieniowe, zacznijmy się ruszać i kupmy dobre dermokosmetyki do ciała, a skórka pomarańczowa na pewno w końcu zniknie.