Jak wybrać nianię elektroniczną?

28 stycznia 2016 Dziecko

niania elektroniczna

Narodziny dziecka to niewątpliwie życiowa rewolucja, na którą trzeba się odpowiednio przygotować. Warto jednak docenić fakt, że w dzisiejszych czasach o wiele łatwiej jest wychowywać dzieci. Mamy bowiem do dyspozycji cały szereg technicznych udogodnień, jak choćby pampersy czy elektryczna niania. Dzięki temu drugiemu wynalazkowi możemy przebywać w innym pomieszczeniu, jednocześnie słysząc czy nasz maluch się nie obudził.

Dla kogo elektryczna niania?

To urządzenie przyda się z pewnością każdemu rodzicowi. Małe dzieci są na tyle absorbujące, że możemy na krótką chwilę zostawić je tylko wtedy, kiedy śpią, nie oddalając się przy tym zbytnio, gdyż zbyt duża odległość może sprawić, że przestaniemy słyszeć, co dzieje się z dzieckiem. Dlatego cały czas z drżeniem nasłuchujemy czy maluch nie obudził się i czy nie płacze. Dzięki elektrycznej niani odległość, na którą możemy się oddalić, zwiększa się w pewnym stopniu. jednocześnie jest ona na tyle mała, że jesteśmy w stanie szybko zareagować. Elektryczna niania to więc doskonały wynalazek dla każdego rodzica, który musi oddalić się na chwilę od dziecka choćby ze względu na konieczność wzięcia prysznica czy skorzystania z toalety.

Czytaj także  Jakie zabawki dla rocznego dziecka

Jakie powinno być podstawowe kryterium wyboru sprzętu?

Oczywiście wybór konkretnego urządzenia zależy od indywidualnych preferencji. Tym niemniej najważniejszym i uniwersalnym czynnikiem wydaje się zasięg. Niania, która nie działa, gdy od dziecka dzieli ją dystans pięciu metrów to po prostu bubel. Dziesięć metrów zaś to dla jednych dużo, dla innych natomiast prawie nic, tak samo jak trzydzieści czy sto metrów. Znowu okazuje się więc, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pierwszym kryterium działania urządzenia jest więc jego zasięg, a co za tym idzie – skuteczność. Tyle tylko, że w tym przypadku każdy „mierzy własną miarą”.

Czy zasilanie jest ważne?

Powyższe pytanie należałoby zaliczyć do kategorii pytań czysto retorycznych. Jest bowiem niezwykle istotne, jak długo działa bateria czy akumulator. Jeżeli ich żywotność wynosi pięć godzin, a dziecko w nocy przesypia bez przerwy sześć, możemy ominąć moment obudzenia, licząc tym samym na to, że obudzi nas chyba Anioł Stróż – nasz albo dziecka. Niezależnie zresztą od urządzenia, długa żywotność baterii jest niezwykle ważna i może stanowić ogromną zaletę konkretnego produktu.

Pieniądze nie grają roli?

Nie da się ukryć, że kiedy rodzi nam się dziecko, jesteśmy zmuszeni wydawać ogromne sumy na urządzenie pokoju, przygotowanie wyprawki i zaspokajanie bieżących potrzeb malucha. Tego rodzaju elementy generują olbrzymie koszty. Niania jest więc luksusem, na który bardzo często nie możemy wydać dużej sumy pieniędzy. Warto więc znaleźć na rynku urządzenie, które ma jak najlepsze parametry w jak najkorzystniejszej cenie. W tym celu zapewne konieczne będzie przewertowanie mnóstwa ofert i drobiazgowe porównywanie ich. Warto jednak mieć na uwadze, że skąpy płaci dwa razy. Nie jest łatwo wybrać elektroniczną nianię.