Jakie zabawki dla rocznego dziecka

13 października 2016 Dziecko

Roczne dziecko staje się coraz bardziej ciekawe świata i otaczających go przedmiotów. Jego zainteresowanie najbliższą rzeczywistością powinny odzwierciedlać kreatywne akcesoria, stymulujące wyobraźnię i logiczne myślenie. Sprawdźmy zatem, jakie są najlepsze zabawki dla rocznego dziecka i czym kierować się podczas zakupów.

Zabawki dla rocznego dziecka – wybierz kreatywne akcesoria

Zarówno zabawki dla dziewczynki, jak i dla chłopca powinny w tym wieku skupiać się na pobudzaniu zmysłów – wzroku, dotyku i słuchu, dlatego najlepsze okażą się akcesoria interaktywne, emitujące dźwięki, naśladujące odgłosy wydawane przez zwierzęta, utrzymane w intensywnych barwach. Świetnym przykładem kreatywnej zabawki dla rocznego dziecka jest mata edukacyjna, do której przywiesimy grzechotki i niewielkie pluszowe misie. Podobnie interaktywne kostki, które pobudzą wyobraźnię dziecka i rozwiną jego umiejętności wzrokowo-ruchowe. Maluch z chęcią będzie naciskał kolorowe przyciski, reagował na pojawiające się melodie, poznawał nowe barwy. Kreatywne zabawki dla rocznego dziecka, które będą stymulować umiejętność logicznego myślenia oraz wyobraźnię przestrzenną to także wielobarwne figury geometryczne – w postaci klocków, które trzeba przekładać przez otwory odpowiadające ich kształtom. Dzięki temu maluch szybko nauczy się manipulować drobnymi przedmiotami, a jego rączki wzmocnią się. Uważnie obserwujmy jednak zachowanie naszego malca i nie przesadzajmy z wystawianiem go na zbyt intensywne bodźce, gdyż wtedy grozi mu tzw. przestymulowanie. Zabawki dla chłopca i dziewczynki trzeba odstawić, kiedy zauważymy, że nadmiar wrażeń przytłacza malucha.

Czytaj także  5 sposobów na wakacyjną nudę. Zaproponuj je swojemu dziecku

Jakie zabawki do kąpieli?

Żeby kąpiel maluszka była przyjemna i nie narażała go na niepotrzebny stres, powinna być prawdziwym rytuałem, podczas którego dziecko będzie miało do dyspozycji ulubione akcesoria. Zabawki dla chłopca i dziewczynki muszą być wodoodporne i wykonane z wytrzymałych materiałów. Idealne okażą się tradycyjne gumowe kaczuszki, warto także zainwestować w książeczki z nieprzemakalnymi stronami oraz kubeczki do przelewania wody. Takie proste zabawki dla rocznego dziecka cieszą się największą popularnością i zapewniają świetną zabawę podczas wieczornej kąpieli. Możemy też postawić na bardziej zaawansowane akcesoria – np. zestaw zwierzątek do układania w formie piramidy, które wspaniale pobudza kreatywność dziecka i rozwija jego wyobraźnię. Inwestując w kąpielowe zabawki dla dziewczynki lub chłopca, pamiętajmy o dokupieniu specjalnego woreczka z siatki, dzięki któremu akcesoria nie zgubią się i będą zawsze pod ręką.

Wyprawa do piaskownicy – jakie zabawki dla rocznego dziecka?

Roczny maluch zaczyna nawiązywać pierwsze więzi społeczne, dlatego trzeba zadbać o zapewnienie mu odpowiednich zabawek np. do piaskownicy. Tradycyjne rozwiązania i tym razem okażą się idealne – zabawki dla rocznego dziecka w formie grabek, kubeczków czy łopatek to strzał w dziesiątkę. Pozwolą maluchowi oddać się pasji budowania zamków z piasku, pobudzą jego zdolności plastyczne, a także współpracy z innymi dziećmi. To niezwykle ważne – dlatego wybierając zabawki dla chłopca, jak i dla dziewczynki, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na akcesoria używane podczas zabawy na podwórku.

Czytaj także  Poznaj 10 wyjątkowych miejsc, w które warto pojechać na kolonie w 2019 roku!