Kolonie tematyczne w najpiękniejszych zamkach Polski? Oto najciekawsze lokalizacje

30 września 2019 Dziecko No Comments

Warto wysłać dzieci na wakacje, by odpoczęły w nowych okolicznościach. Jak z bogatej i różnorodnej oferty obozów i kolonii wybrać tę opcję, która najlepiej spełni oczekiwania dzieci i rodziców? Świetnym pomysłem są kolonie 2019 tematyczne, które można spędzić na magicznym zamku. To będzie świetna przygoda!

Kolonie 2019 na zamku? Czy jest to możliwe?

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie słyszała o Zamku Czocha. Niezwykły obiekt zbudowano w XIII wieku, a od tego czasu wielokrotnie przebudowywano. Na początku XX wieku odnowiono go z wielką starannością, a dziś zachwyca swoim bajkowym wyglądem, będąc jednym z najpiękniejszych budynków Dolnego Śląska. Dumnie stoi na skale, otoczony z trzech stron wodą. Kolonie 2019 w Zamku Czocha to prawdziwa gratka dla miłośników przygód Harry’ego Pottera i innych bohaterów fantasy! Imponujący zamek kryje wiele sekretów, a organizatorzy wyjazdu postarają się, by dzieci nigdy się nie nudziły – można odkrywać tajemnice budowli, rozwiązywać zagadki lub wziąć udział w grze terenowej. Wielbiciele magii poznają zasady numerologii, ziołolecznictwa, szyfrowania wiadomości czy astronomii. W czasie zabaw nie zabraknie tańca, śpiewu, gier sportowych, umysłowych, rozrywki, konkursów, turniejów i gier fabularnych. Młodzież nocuje w dostosowanych do tego celu zamkowych komnatach.

Czytaj także  Jakie zabawki edukacyjne dla dzieci wybrać?

Kolonie 2019 i zamek w Mosznej! Czy to dobry pomysł?

Zamek Moszna leży w niewielkiej miejscowości o tej nazwie położonej w województwie opolskim.

Mówi się, że jest jedną z niewielu budowli, które bardzo przypominają Hogwart doskonale znany wielbicielom Harrego Pottera – twierdzi Quatromondis. Kolonie w Zamku Moszna to świetna okazja na atrakcyjne spędzenie kilkunastu dni z dala od telefonów, smartfonów i telewizorów. Organizatorzy zadbali o tym, by wielbiciele małego czarodzieja uczestniczący w koloniach 2019 czuli się jak w szkole swojego ulubieńca. Zamek otoczony jest kilkudziesięciohektarowym parkiem, pełnym romantycznych ścieżek, który słynie z przepięknie kwitnących azalii. Budynek jest wyjątkowy, gdyż ma 99 wież i wieżyczek, które dumnie wznoszą się nad okolicą, kusząc podróżnych do zwiedzania zamku i zamkowych komnat. Przestronne sale oraz mniejsze zakamuflowane pomieszczenia czekają na uczestników kolonii dla fanów Harry’ego Pottera. Nocleg w takim miejscu to spełnienie marzeń dla każdego wielbiciela historii.

Szkoła czarodziejów na zamku w Niepołomicach – niezwykłe kolonie 2019

Zamek w Niepołomicach nosi miano „drugiego Wawelu”, gdyż przypomina siedzibę królów. Uczestnicy szkoły czarodziejów na koloniach 2019 będą mieli okazję z bliska podziwiać perłę renesansowej architektury i korzystać z wszystkich jej możliwości. Odnowione komnaty, obszerny dziedziniec, cicha i spokojna okolica zachwycą każdego uczestnika wyjazdu. Podobno zamek ma wyjątkową energię, którą będą mogli odkryć mali wędrowcy.

Czytaj także  Co to są wkładki laktacyjne?

Wyjazd na tematyczne kolonie 2019 do jednego z pięknych zamków to dla dziecka szansa na odpoczynek i relaks bez towarzystwa rodziców w wyjątkowym miejscu. Pobyt w bajkowym pałacu z pewnością będzie niezapomniany.


Dodaj komentarz