Kupujemy wózek na dłużej

29 maja 2016 Dziecko

young family with baby strollers on city walk

Przyszli rodzice, zanim ich pociecha przyjdzie na świat, muszą podjąć wiele zakupowych decyzji. Maleńki człowiek potrzebuje bardzo wielu rzeczy. Jedną z nich jest wózek, który będzie służył dziecku przez kilka lat. Można kupić wózek trójfunkcyjny, wózek głęboki, a może od razu spacerówkę z wkładką dostosowaną do noworodka. Co wybrać?

Rodzaje wózków dla dzieci

 

Pierwszym wózkiem, w jakim jeździ dziecko, jest wózek głęboki zwany gondolą, w którym układa się dziecko w pozycji leżącej. Kiedy maluch ma około 6 miesięcy, zaczyna powoli wyrastać z tego wózka. Jeśli kupimy krótką gondolę, będzie ona po prostu za mała i malcowi nie będzie wygodnie. Dzieci w tym wieku zaczynają siadać, są coraz bardziej ciekawe świata i leżenie przestaje im odpowiadać. Jest to odpowiedni czas na to, by dziecko przesadzić do wózka spacerowego, będącego jedną z części z zestawu wózka trójfunkcyjnego, lub do specjalnie zakupionej spacerówki. Wózek spacerowy może mieć formę dużego pojazdu na pompowanych kołach, ale równie popularne są tak zwane parasolki, które składają się do bardzo małych rozmiarów.

Szeroki wybór wózków znajdziesz na http://www.chiccopolska.pl/produkty-chicco/spacery-i-podroze/wozki-trojfunkcyjne.html

 

Czy opłaca się kupić wózek trójfunkcyjny?

Wózek trójfunkcyjny łączy w sobie funkcje gondoli, wózka spacerowego i, dodatkowo, fotelika samochodowego. Kupujemy zestaw, który składa się ze stelaża, do którego można wpiąć gondolę, siedzisko spacerówki, a także fotelik samochodowy. Zanim zamontujemy fotelik, musimy na stelaż nałożyć specjalne adaptery. Na rynku dostępne są zestawy zawierające wszystkie te elementy, łącznie z adapterami. Jeśli zdecydujemy się na taki komplet, możemy powiedzieć, że jedna decyzja niejako załatwia nam sprawę wózka na kilka lat życia dziecka i już nie będziemy musieli kupować innego wózka. Wózek trójfunkcyjny jest drogi, ale jeśli spojrzymy na cenę kupowanych osobno części (wózek głęboki, spacerówka, fotelik) okaże się, że jest to bardzo opłacalny zakup. Wózki tego typu zazwyczaj są wytrzymałe i solidne, gdyż producent przewiduje, iż pojazd będzie wykorzystywany przez kilka lat. Ważne jest także, iż przy zakupie wózka trójfunkcyjnego otrzymamy zestaw akcesoriów, czyli na przykład osłonkę na nóżki, folię przeciwdeszczową, uchwyt na kubek, moskitierę, czy torbę na zakupy. Dzięki temu oszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i czas, który musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie tych elementów.

Czytaj także  Butelka do karmienia – jak najlepiej dobrać dla dziecka?

O czym należy pamiętać?

 

Zanim kupimy wózek trójfunkcyjny, sprawdźmy, czy wszystkie jego części nam odpowiadają. Foteliki samochodowe są bardzo do siebie podobne, ale wózki spacerowe występują w wielu modelach. Przemyślmy, czy jest nam potrzebny pojazd na ogromnych kołach, czy możemy wolimy coś mniejszego, ale lżejszego. Sprawdźmy również, czy będziemy mogli wymienić elementy wózka, które się zepsują, na przykład koła czy amortyzatory. Oceńmy także jakość pasów i podnóżka. Wybieramy wózek na kilka lat, więc nie może to być łatwe.

Dobrze dobrany wózek trójfunkcyjny posłuży nam przez kilka lat i będzie rósł wraz z naszym dzieckiem. Przed pójściem na wózkowe zakupy, zróbmy listę wszystkich cech, które pojazd musi posiadać, a następnie zacznijmy owocne poszukiwania.