Odpowiedni prezent dla małego dziecka

10 lipca 2017 Dziecko

Decydując się na zakup zabawki dla małego dziecko trzeba to zrobić ze szczególną uwagą. Nie każda zabawka jest bezpieczna dla dziecka.. To, czy można ja podarować mikrusowi zależy od wykonania zabawki. Z jakich jest materiałów, czy ma małe lub ostre elementy, czy plastik nie nietrujący?

Na co więc uważać kupując zabawkę?

Bezpieczeństwo zabawki dla małego dziecka

Na każdej zabawce dopuszczonej do obrotu powinno być oznaczenie przedziału wiekowego.. Oznaczenia 0-3 lata informuje, że zabawką może bawić się nawet niemowlę. Powinno być ono wykonane z bezpiecznych materiałów, najczęściej miękkiej tkaniny. Z oczywistych powodów zabawki tego typu nie mogą mieć małych elementów, dlatego najbardziej odpowiednią będzie grzechota, maskotka lub specjalne kocyki wyłożone z każdej strony innym materiałem, by dziecko mogło poznawać swój dotyk.

W przedziale wiekowym 3-6 lat można już spotkać elementy mniej trwałe. Mogą być rozkładane lub wykonane mniej starannie, dlatego w przypadku tego typu zabawek również należy zachować szczególną ostrożność, mimo że dziecko jest już większe. Szczególną uwagę należy zwrócić na małe elementy, które można zniszczyć lub wyrwać. Małe dzieci mogą zachłysnąć się guzikiem lub odłamać element większej zabawki i zrobić sobie krzywdę.

Czytaj także  Najpopularniejsze kierunki wyjazdów wakacyjnych. Poznaj nasze TOP 5 magicznych miejsc kolonii dla dzieci

 

 

Miękkie w dotyku zabawki dla dziecka

Tkanina na zabawkę dla dziecka powinna być wykonana tylko z naturalnych składników. Nie powinno się kupować tańszych odpowiedników, mogących się szybko rozpruć lub być wykonanym z parującego plastiku, który może negatywnie wpłynąć na zdrowie dziecka.

W przypadku zabawki dla najmłodszego, warto zaufać znanym producentom. Smykałka, wśród zabawek do samodzielnego wykonania oferuje przyjemne w dotyku Podusie-Milusie, które produkowane są jako DiY (z angielskiego: Do it yourself – zrób to samemu). Zabawki tego typu cieszą się coraz większą popularnością W opakowaniu dostępne są jedynie materiały niezbędna do stworzenia zabawki. W skład standardowego zestawu wchodzą elementy z filcu, wypełnienie, plastikowa igła, różnorakie ozdoby (guziki, cekiny, korale) i instrukcja obsługi. Elementy filcowe posiadają otwory, ułatwiający zszywanie wybranych skrawków materiału. To rodzic musi uszyć zabawkę dziecku. Dzięki temu ma nie tylko większą satysfakcję z podarowania prezentu, ale może również przekonać się, że wszystkie materiały potrzebne do utworzenia podusi są całkowicie bezpieczne. Musza one spełniać najbardziej rygorystyczne standardy bezpieczeństwa, dlatego mogą pochwalić się najwyższa jakością.

 

Kupując miękką zabawkę dla dziecka należy zwrócić uwagę, czy nie zawiera małych elementów. Nie powinno być guzików i innych rzeczy, które mogą się oderwać. Równie ważny jest rodzaj materiału, którego wykonana jest zabawka. Powinna być miękka i przyjemna w dotyku. Dla niemowlaka lepiej jednak kupić specjalną zabawkę, która w każdym miejscu ma inną fakturę materiału.

Czytaj także  Jak wybrać nianię elektroniczną?

 

 Podsumowanie

Bez znaczenia, czy okazją do dania prezentu są urodziny, dzień dziecka czy po prostu chęć dania bez okazji, należy pamiętać, że pierwszorzędne jest dobro i bezpieczeństwo dziecka. Prezent powinien być dobrze przemyślany, aby nie stwarzał niebezpieczeństwa. Zabawka musi spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa, dlatego nie powinno się ich kupować z nieznanych źródeł. Warto zaufać znanym sklepom z zabawkami, niż kupować „okazyjnie” na rynku