Poznaj 10 wyjątkowych miejsc, w które warto pojechać na kolonie w 2019 roku!

8 marca 2019 Dziecko No Comments

Czas leci bardzo szybko. Już niedługo wakacje, a wraz z nimi urlopy, wyjazdy, obozy i kolonie 2019. Aby wolny czas był okazją do wypoczynku, a przy okazji doskonałą zabawą, warto zaplanować go odpowiednio wcześniej. Dziecko będzie wówczas szczęśliwe, a rodzice zadowoleni. Gdzie zatem warto wysłać swoje dziecko na kolonię w nadchodzące wakacje?

Zamek Moszna

W tym miejscu dziecko może poczuć się jak w bajce. Zdaniem wielu zamek Moszna przypomina bajkowy Hogwart. Nic więc dziwnego, że organizowane są tam kolonie 2019 nawiązujące do tematyki z serii książek J.K. Rowling o Harrym Potterze. To dla dzieci nie tylko czas spędzony na zabawie, ale i szansa na rozwinięcie swojej kreatywności i wyobraźni.

Zamek Gizycki

Nie mniej ciekawe są kolonie 2019 organizowane w zamku Giżyckim otoczonym przez liczne jeziora. Budynek kryje liczne komnaty, przejścia korytarza, co dla dzieci jest nie lada atrakcją.

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Zamek w Baranowie Sandomierskim nie bez powodu nazywany jest małym Wawelem. To prawdziwa perła architektoniczna z okresu renesansu. Zamek wzniesiony nad Sanem jest miejscem idealnym do organizacji kolonii tematycznych dla dzieci w różnym wieku. Na uwagę zasługuje również piękny kompleks parkowy.

Czytaj także  Butelka do karmienia – jak najlepiej dobrać dla dziecka?

Zamek w Krasiczynie

Ciekawą opcją są też kolonie 2019 organizowane na zamku w Krasiczynie, który słynie z czterech okazałych baszt – Boskiej, Papieskiej, Królewskiej oraz Szlacheckiej. To kolejna perła budownictwa renesansowego w Polsce. Zamek otaczają malownicze góry, rozległe lasy, malownicze jeziorka itd. Tym samym jest to otoczenie idealne dla żądnych przygód dzieci.

Zamek Czocha

Kolonie 2019 organizowane w zamku Czocha to świetna propozycja dla wszystkich fanów Harryego Pottera i szeroko pojętego fantasy. Zamek wybudowany został w skałach i kryje w sobie wiele tajemnic.

Zamek Gniew

Zamek ten znajduje się nad Wisłą. Zwraca na siebie uwagę sporymi rozmiarami i piękną architekturą. Stanowi prawdziwą gratkę zarówno dla fanów historii, jak i świata fantasy. Na zamku organizowane są ciekawe kolonie tematyczne dla dzieci.

Mazury

Kolonie 2019 organizowane na Mazurach to propozycja dla tych dzieci, które lubią przebywać na świeżym powietrzu i chcą poczuć się jak prawdziwy żeglarz. To też okazja do nauki podstaw trudnej sztuki żeglowania.

Polskie morze

Kolonie organizowane nad polskim morzem od lat cieszą się dużą popularnością. Dla większości dzieci pobyt we Władysławowie czy Mielcu jest ogromną atrakcją. W tym przypadku trzeba się martwić jedynie o pogodę.

Krynica Zdrój

Południe Polski przyciąga fanów górskich wycieczek. Nie trzeba od razu wysyłać dziecka do Zakopanego. Równie dobrze może bawić się w malowniczej Krynicy Zdrój, która słynie z wód mineralnych.

Czytaj także  Sezon na komary – chroń swoje dziecko

A może zagranica?

Kolonie 2019 coraz częściej organizowane są również poza granicami Polski. Dzieci chętnie wyjeżdżają do Hiszpanii, Włoch czy Anglii. Często kolonia jest wówczas połączona z nauką języka obcego.


Dodaj komentarz