Praktyczne meble do pokoju dziecięcego

Pokój dla dziecka

Zakup mebli do pokoju dziecięcego wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Urządzenie pokoju dziecka wymaga wcześniejszego przemyślenia. Zatem jak urządzić pokój dziecięcy oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli, aby pokój był nie tylko przyjazny dla oka, ale również funkcjonalny?

Praktyczne meble do pokoju dziecięcego – od czego zacząć?

Urządzając pokój dla naszego malucha warto pamiętać, że to jedno z najbardziej wielofunkcyjnych miejsc w domu. Na niewielkiej powierzchni musimy przewidzieć odpowiednie miejsce na łóżko, kącik do zabawy, ale także wygodne, dobrze oświetlone miejsce do nauki. Producenci oferują coraz to nowsze i ciekawsze meble do pokoju dziecięcego, które pomogą stworzyć idealny pokój dla naszej pociechy.

Praktyczny pokój to taki, w którym dziecko będzie się czuło swobodnie. Każdy element wyposażenia powinien być prosty w użyciu oraz jak najmniej czasochłonny. Tworzenie czterech kątów dla naszej pociechy to trudne zadanie, dlatego przed jakimkolwiek zakupem warto mądrze wszystko rozplanować.

Jakie wybrać meble do pokoju dziecięcego?

Jednym z najbardziej podstawowych mebli do pokoju dziecka jest oczywiście łóżko obok którego powinna znajdować się niewielka półka z lampką. Konieczne są również szafki, które pomieszczą ubrania oraz zabawki dziecka. Aby zapobiec bałaganowi warto zainwestować w różnego rodzaju skrzynie, półki z szufladami czy kosze.

Czytaj także  Łóżeczko drewniane czy turystyczne? Wady i zalety

Niezwykle ważną częścią w pokoju dziecka jest miejsce do nauki. Meble do pokoju dziecięcego takie jak regulowane biurko oraz wygodne, dostosowane do potrzeb dziecka krzesełko to absolutny must have. Pamiętajmy, że biurko powinno mieć minimum 120 cm szerokości!

Warto pomyśleć nad zakupem uniwersalnych mebli, które będą mogły służyć przez długie lata. Pokój dziewczynki niekoniecznie musi być różowy, a chłopca niebieski. Warto zastanowić się nad użyciem innych kolorów. Doskonale sprawdzą się meble do pokoju dziecięcego w jasnych, pastelowych kolorach. Jednak aby pokój nie wydawał się zimny i nieprzyjemny można go urozmaicić różnego rodzaju dodatkami w mocnych kolorach. To bardzo wygodna i tania opcja, ponieważ kiedy dziecku znudzi się wygląd pokoju możemy zmienić tylko dodatki, a meble pozostawić bez zmian.

Meble dla dzieci

Na co zwrócić uwagę wybierając meble do pokoju dziecięcego?

Praktyczne meble do pokoju dziecięcego to takie, które pozwolą dziecku czuć się dobrze w swoim pokoju. Meble takie jak krzesełko czy niewielki stolik powinny być lekkie, a jednocześnie wytrzymałe na trudy codziennych zabaw. Ważne jest, aby meble do pokoju dziecięcego były stabilne, a także wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia.

Zdecydowanie najważniejszym kryterium jest bezpieczeństwo dziecka. Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek zakup ważne jest, aby sprawdzić, czy dane meble do pokoju dziecięcego posiadają zaokrąglone rogi, wykonane są z materiałów bezpiecznych dla dzieci oraz czy posiadają odpowiednie certyfikaty.

Czytaj także  Czym pomalować meble dla dziecka?