Prezent na roczek dla chłopca

25 kwietnia 2016 Dziecko

Prezent dla chłopca

 

Rodzice chrzestni i goście zaproszeni na pierwsze urodziny malucha często mają problem z wybraniem idealnego prezentu. Jakie zabawki dla chłopca sprawdzą się najlepiej? Zapraszamy do naszego przewodnika.

Zabawki na roczek dla chłopca – najlepsze akcesoria

Dziecko, które przekracza 1 rok życia potrzebuje intensywnych bodźców, które pobudzą jego rozwój i sprawią, że będzie on przebiegał prawidłowo. Chłopcy zaczynają interesować się typowo męskimi akcesoriamisamochodzikami, piłkami, klockami. Takie zabawki dla chłopca nigdy nie wyjdą z mody, jeśli więc nie mamy pomysłu, warto postawić na klasyczne akcesoria. Ważne, żeby prezent dla chłopca na roczek przyciągał jego uwagę – był utrzymany w intensywnych kolorach, emitował odgłosy, światła. Świetny prezent na roczek to np. duży, czerwony wóz strażacki, który wydaje dźwięk syreny alarmowej. Postawmy na pojazdy – wyścigowe, rajdowe lub policyjne radiowozy – taki prezent na roczek na pewno zachwyci dziecko. Dobrym pomysłem są też interaktywne zabawki dla chłopca, które reagują na jego zachowanie – po przyciśnięciu konkretnego guzika prezent zaczyna świecić lub grać znaną melodię.

Postaw na rozwój malucha – prezent dla chłopca

Inną grupą akcesoriów są prezenty aktywnie wspomagające rozwój chłopca – zwłaszcza dopiero uczącego się chodzić. Rodzice chrzestni i goście zaproszeni na urodziny często decydują się więc na zakup interaktywnego chodzika, który wydaje dźwięki. Na rynku znajdziemy także akcesoria tego typu wyposażone w półki umożliwiające przewożenie zabawek, co dodatkowo zachęci dziecko do rozwijania umiejętności chodzenia. Świetnie sprawdzą się również różnego rodzaju jeździki w formie dużego auta, które zmobilizują malucha do przemieszczania się np. po podwórku czy mieszkaniu. W początkowej fazie takie zabawki mogą być oczywiście poruszane przez rodziców, potem należy pozwolić dziecku na samodzielną jazdę. Wybierając prezent dla chłopca na roczek, zwróćmy szczególną uwagę na jego bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość używanych materiałów.

Czytaj także  5 sposobów na wakacyjną nudę. Zaproponuj je swojemu dziecku

Prezent dla chłopca musi inspirować

Prezent na roczek powinien także inspirować do nauki, rozróżniania kolorów i kształtów – dlatego różnego rodzaju klocki do przekładania, cymbałki czy drewniane puzzle to świetne zabawki dla chłopca. Nie zapominajmy również o konikach na biegunach, zabawkach kąpielowych – tradycyjnej gumowej kaczuszce, łodzi podwodnej, akcesoriach umożliwiających przelewanie wody. Takie prezenty dla chłopca na roczek najlepiej kupować w dużych zestawach, z torbą do przechowywania lub woreczkiem wykonanym z siatki (w przypadku akcesoriów kąpielowych). Dobrym pomysłem na prezent dla chłopca są także drewniane układanki, które pobudzają wyobraźnię przestrzenną, wspierają zdolności manualne i aktywizują malucha do wytężenia umysłu.