Słodycze na Halloween

31 października 2019 Wystrój i aranżacje No Comments

Święto Halloween cieszy się wielką popularnością na całym świecie, a od kilku lat obchodzone jest coraz huczniej także w Polsce. Dzieci chętnie się przebierają, aby tego wieczoru pukać do drzwi sąsiadów z okrzykiem „cukierek albo psikus”. To świetna zabawa zarówno dla najmłodszych, jak i dla ich rodziców. Dlatego warto, tego dnia mieć pod ręką zapas cukierków lub czekoladek, którymi będziesz mógł poczęstować Twoich małych gości.

Historia Halloween w pigułce

Halloween’owa tradycja ma ponad 2 tysiące lat. Chociaż wielu osobom wydaje się, że święto wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, nie jest to do końca prawda. Najprawdopodobniej obchody Halloween zostały zapoczątkowane przez ludy celtyckie. Według kalendarza Celtów 31 października to nie tylko ostatni dzień roku, ale także dzień, w którym dusze zmarłych schodzą na ziemię. W związku z tym Celtowie tego wieczoru palili ogniska, ubierali straszne maski, a wszystko po to, aby odstraszyć złe duchy błąkające się po świecie.

Obchody Halloween

Tradycje związane z Halloween w ciągu setek lat przeszyły ogromną przemianę. W Irlandii w czasach pogan mieszkańcy kultywowali zwyczaj przebierania się w wielobarwne stroje i odprowadzania zbłąkanych dusz do granic miasta. Natomiast w Wielkiej Brytanii tego dnia do domów pukali żebracy, prosząc o datki w zamian za modlitwę za zmarłych. W Polsce 1 listopada obchodzony jest dzień Wszystkich Świętych, kiedy to całe rodziny odwiedzają groby swoich bliskich, zapalając znicze oraz składając kwiaty.
Można jednak zauważyć, że z roku na rok, grono zwolenników amerykańskiej tradycji, rośnie. Coraz częściej w wigilię Święta Zmarłych odbywają się przebierane zabawy, a dzieci chodzą po domach, prosząc o słodycze na Halloween.

Czytaj także  5 kolorów, o których nigdy nie słyszałeś

Jakie cukierki na Halloween wybrać?

Halloweenowe święto kojarzy się głównie z poprzebieranymi za dynie czy kościotrupy maluchami, które chętnie odwiedzają sąsiadów. Jeśli gospodarz nie poczęstuje ich czymś pysznym, może paść ofiarą nieprzyjemnego psikusa. W stanach czasami dzieci obrzucają domy jajkami lub obsypują drzwi wejściowe mąką. W związku z tym warto się dobrze przygotować. Możesz samodzielnie upiec babeczki, przygotować zdrowe owsiane batoniki lub sięgnąć po gotowe słodycze na Halloween. Wybór jest naprawdę duży. Od batoników, przez wielosmakowe wafelki, pojedynczo pakowane czekoladki, czy zdrowszą wersję czyli bakalie. Nie wiesz co wybrać? Sprawdź ofertę islodycze.pl

Słodycze na Halloween – sklep

Do przebieranych zabaw zostało naprawdę niewiele czasu, dlatego warto już teraz zaopatrzyć się w niezbędne pyszności. Najlepsze, wysokiej jakości polskie słodycze znajdziesz w sklepie islodycze.pl. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której porusza się wielu przebieranych gości – możesz zdecydować się na zakup opakowania zbiorczego np. Grześków. Oprócz kultowych klasyków takich jak: przekładane wafelki, oryginalne herbatniki, czekolady czy galaretki znajdziesz tam różnego rodzaju bakalie. Rodzynki, orzechy czy wiśnie w czekoladzie, zadowolą nie jednego łasucha. Oprócz słodyczy na Halloween, na islodycze.pl, znajdziesz też wiele innych smakowitych upominków na każdą okazję.


Dodaj komentarz